пятница, 22 апреля 2016 г.

Prawie nic dobrze nie uwydatni projektu trawnika albo kwietnika jak niskie żywe ogrodzenie.

Ogromnie duże, albowiem prawie dwumetrowe plot stanowi barierę nie do pokonania , zasną w przypadku potrzeby zasłania sąsiednie domy oraz ulice. Żeby stworzyć taki parkan rośliny sadzimy wokół granic posiadłości. Jeśli mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, jaka ponadto rodzi orzechy. Jeśli chcemy by nasze żywe plot było bardzo wysokie zaś jednocześnie cienkie to w cieniu powinno się je ukształtować z limaku pospolitego, grabu powszechnego czy tez klonu polnego. Pamiętajmy jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie może być utrudnione.

Nic właściwie nie uwydatni projektu trawnika lub rabaty jak małe żywe ogrodzenie.


W miejscu zacienionym, gdzie zarówno trawnik, jak i rośliny kwiatowe nie zawsze potrafią satysfakcjonująco rosnąc w przydzielonych grządkach, niewielkie drzewa umieją utrzymać kwieciste zaplecze w wyznaczonym miejscu ewentualnie zasłonią gołe placki gleby. Schludnie przycięty niewielki żywopłot sam notabene robi za dekoracje ogródka. Na zielone ploty Poznań nadaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ploty Poznań kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie przycina), nie tak obficie jak na słońcu, jednak przecież w ciemnych kącikach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je zgrabne jabłuszka, które wolno wykorzystać na przetwory.

Niewysokie ewentualnie duże zielone ogrodzenia można uzyskać z gatunków iglastych.

Niestety, krzewy z tej klasy są dużo droższe aniżeli rośliny liściaste. Z nich najlepiej znosi miejsce zacienione cis zwyczajny. Zwykle szeroko się rozrasta a także należny go redukować, przecież jego wersje Cis można zostawić sam jeden.Powinien się migiem kiełkował i uchroni kolumnowy zarys.

Gdyby wasz zakamarek jest nader zacieniony, należałoby aby żywy parkan rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre spośród cienioznośnych typów maja klasie o płowych ewentualnie tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr stereotypowy Aureum zasną dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne barwy są w najwyższym stopniu przekonywające w słońcu, mimo to nawet w chłodzie liście ostają wystarczająco jasne, nieomalże oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий