вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe płoty z drewna

Nieodpowiednio zabezpieczone sztachety drewniane prędko się dewastują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok i własności. Decydując się na używanie drewna na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się rozpocząć od właściwego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy rezultat finalny własnych robót. Przed użyciem produktów do protekcji oraz dekoracji płotów z drewna niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche i czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i owadami. Jak ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne preparaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni płot od środka, lecz nie utworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zgoła inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów gatunek ogrodzeń jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie ulegają również biokorozji wobec tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий